قانون موفقیت در بازاریابی

قانون موفقیت در بازاریابی

خودپسندی دشمن توفیق در بازاریابی است. آن چه که ضرورت دارد واقع بینی است.

هنگامی که انسان ها موفق می شوند، عینیت گرایی در آنها کاهش می یابد. آنها غالبا قضاوت خود را جایگزین نیاز می کنند. دونالد ترامپ و رابرت ماکول دو نمونه از کسانی هستند که پیروزی زود هنگام چشمهایشان را کور کرد و تواضع و واقع بینی را از آنها گرفت. هنگامی که چشم ها نبینند، تمرکز واقعا ناممکن خواهد بود. استراتژی آقای ترامپ این بود که نام خود را بر همه چیز بگذارد، یعنی ارتکاب گناه کبیره توسعه خط . موفقیت در کنار توسعه خط کشنده است. هنگامی که یک نام تجارتی توفیق می یابد، شرکت فکر می کند که نام دلیل اصلی موفقیت محصول است. بنابراین به سرعت محصولات دیگری می یابد تا نام خود را بر آن حک کنند.

حقیقت خلاف آن است، " نام " ، محصول را مشهور نکرده. موفقیت محصول ناشی از حرکت درست بازاریابی شماست. به بیان دیگر، گام هایی که برداشته اید با قوانین اساسی بازاریابی مطابقت داشته اند.نخست شما با ذهن گرایی و خودپسندی نشسته اید و دامنه را محدود ساخته اید. یک ویژگی قدرتمند را به خود اختصاص داده اید. موفقیت آن چنان غرور شما را شعله ور می سازد، که شما نام مشهور خود را بر سایر محصولات هم می گذارید. نتیجه این که دونالدترامپ گرفتار موفقیت زود هنگام و شکست بلند مدت شد. هر چه بیشتر با نام تجارتی یا نام موسسه خود هم هویت شوید، خطر افتادن به دام توسعه خط بیشتر می شود. ممکن است هنگامی که اوضاع به هم می ریزد تصور کنید که " این نمی تواند ناشی از نام باشد، ما نام مشهور و پذیرفته شده ای داریم. به قول معروف غرور، اسب ارابه انهدام و خودخواهی، روحیه سقوط است.

بازاریابی مهم تر از آن است که به زیر دستان واگذار گردد. اگر قرار است چیزی را تفویض کنید، بهتر است مسئولیت تامین سرمایه را واگذار کنید.  دومین فعالیتی که باید تخفیف داده شود، شرکت در جلسات است. به جای حرف زدن، از اتاق بیرون بزنید و چشم خود را بگشایید. " یک بار دیدن بهتر از صد بار شنیدن است.

بازاریابی ناب و رابطه آن با مدیریت ارتباط با مشتری

 
بازاریابی همیشه به عنوان قسمتی از فرآیند کسب و کار مطرح بوده است. اما ماهیت فرآیند بازاریابی و فروش به گونه ای است که تاکنون کمتر به ناب سازی آن در صنعت پرداخته شده است.
بازاریابی ناب بوسیله درگیر ساختن شرکت ها با تمرکز برفعالیت هایی که بیشترین تأثیر را با کمترین تلاش ایجاد می کنند، به کسب درآمد بیشتر کمک فراوانی می کند.
ضایعات: هرگونه فعالیت ارزش نیفزا و اضافی در شرکت است. بازاریابی ناب كمك می‌كند تا فعالیت‌های بازاریابی و فروش ما كمترین ضایعات را داشته باشند.
مراحل بازاریابی را در كسب و كار می‌توان به این طور شروع كرد:
 1. وضعیت فعلی كسب و كار را تجزیه و تحلیل و فعالیت‌های بدون ارزش افزوده را مشخص كنید.
 2. فعالیت‌ها (و مشتریان) غیرضروری و بدون ارزش افزوده را تعدیل و با گزینه‌های مؤثرتر و ارزشمند جایگزین كنید.
 3. آرمان و اهداف كسب و كار را مشخص و برای اندازه‌گیری پیشرفت، شاخص‌های عملیاتی و اصلی را ایجاد كنید.
 4. بهبود مستمر (كایزن)، اجرا، اندازه‌گیری، بهبود و به كارگیری
ضایعات و شكست در بازاریابی
برای دست یافتن به بازاریابی ناب باید تا می‌توانیم فعالیت‌های ارزش نیفزا و فاكتورهای ضایع كننده منابع را كاهش دهیم.

 
مدیریت ارتباط با مشتری
در صنایع امروزی افزایش تقاضا از طرف مشتریان به نسبت افزایش تولیدکنندگان نیست.در نتیجه موجب بوجود آمدن رقابت شدید در فروش محصولات شده است و مشتریان موقع خرید حق انتخاب بیشتری دارند. به همین دلیل شرکتی در عرصه رقابت موفق است که بتواند مشتریان زیادتری را جذب و آنان را برای خریدهای بعدی حفظ کند. و از طرفی استفاده گسترده از فناوری اطلاعات به شرکت ها این قدرت را داده است تا به منظور افزایش آگاهی از نیازهای مشتریان از دانش فنی همراه با مهارت ها و تخصص لازم بهره مند گردند.موارد این چنینی نهایتا باعث بوجود آمدن سیستمی با عنوان مدیریت ارتباط با مشتری شده است.

 
کایزن – بازاریابی
مراکز فروش مکان هایی برای انجام تجارت بین افراد هستند، نه اماکنی که افراد با ماشین ها و فرآیندهای مختلف کار می کنند این گونه به نظر می رسد که فروش بیشتر هنر است تا علم اما به طور مجازی فروش یک علم اصیل است. بنابراین قابل پیش بینی و اندازه گیری است؛ در سال های اخیر مدل های پیش بینی مطرح شده است.
پرفسور چاک ریوز شرکت های علاقه مند را به استفاده از روش های ناب در فعالیت های فروش و بازاریابی را اینگونه راهنمایی می کند:
 • برای جلوگیری از دوباره کاری از خود بپرسیم برای انجام فعالیت ها روش مشخصی وجود دارد یا نه؟
 • چگونه با بازنگری مرحله مشخص می توانیم آن را بهبود دهیم؟
 • کدام اشخاص در شرکت برای بازاریابی بهترین هستند؟ 
   
تعریف CRM
فرآیند کسب، حفظ و افزایش مشتریان سودآور است که مستلزم تمرکز بر ویژگی های خدماتی می باشد که به مشتری ارزش می دهند.
در مدیریت ارتباط با مشتری تمرکز بر حفظ مشتری است.
  بازارسنجی + بازارسازی + بازارداری = CRM 
مراحل اجرای مدیریت ارتباط با مشتری
 1. انتخاب استراتژی مشتری محور از سوی سازمان
 2. تغییرات اساسی در مقررات و رهیافت‌های قبلی
 3. تعیین نقش‌ها و مسؤولیت‌ها در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری
 4. طراحی مجدد فرایندها
 5. دسترسی و استفاده از فناوری CRM
Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s